• Lenda Vetnature Dog Gastro & Atopic, 2 kg
-20%

Lenda Vetnature Dog Gastro & Atopic, 2 kg

SKU-koodiLE8435578250021
Lenda VET DOG Gastro & Atopic 2 kg
Normaalihinta €18,50 0,93 € / 100gr
Alennushinta €18,50 Normaalihinta €23,22
Säästät: -€4,72
0,93 € / 100gr
Lenda Vetnature Dog Gastro & Atopic, 2 kg
Lenda Vetnature Dog Gastro & Atopic, 2 kg
Normaalihinta €18,50 0,93 € / 100gr
Alennushinta €18,50 Normaalihinta €23,22
Säästät: -€4,72
0,93 € / 100gr

 

 
Aikuisille koirille tarkoitettu täysravinto, valmistettu ekstruusiomenetelmällä, ruoansulatushäiriöiden korjaamiseen, suoliston imeytymishäiriöiden vähentämiseen sekä ihon toiminnan ylläpitämiseen ihosairauksien ja liiallisen karvanlähtön yhteydessä, erittäin hyvin sulava rehu, jossa on korkeampi natrium- ja kaliumpitoisuus sekä runsaasti linolihappoa ja EPA:n ja DHA:n yhteismäärää.

Koostumus

Koostumus: Valkokala^, riisi^*, herneet^*, hydrolysoitu kalaproteiini^, kuivattu ankkaproteiini^, bataatti^*, lohiöljy, puhdistettu kananrasva, panimohiiva (Saccharomyces cerevisiae), hydrolysoitu linnunmaksa^, kuivattu omenamassa, kokonaisen munan jauhe, kuivattu krilli^ (Euphausia superba, omega-3-rasvahappojen ja astaksantiinin lähde), Moringa oleaginosa -lehdet (Moringa oleifera)*, psylliumin siemenet ja kuoret, FAEC Complete (glukosamiini 500 mg/kg, kondroitiinisulfaatti 500 mg/kg, metyylisulfonyylimetaani 250 mg/kg, Yucca schidigera -uute, hiivauute (Saccharomyces cerevisiae, MOS:n ja nukleotidien lähde), sikurijuuri, Salvia rosmarinus, Melissa officinalis, Taraxacum officinale, Salvia officinalis, Mentha, Vaccinium macrocarpon, Cynara scolymus, Silybum marianum), FAEC Digestive (hiivatuotteet (Saccharomyces cerevisiae, MOS:n ja nukleotidien lähde), sikurinjuuri (inuliinin lähde), Salvia rosmarinus, Melissa officinalis, Taraxacum officinale, Salvia officinalis, Mentha, Vaccinium macrocarpon, Cynara scolymus, Silybum marianum), FAEC Inmune (Panax ginseng, Punica granatum, Zingiber officinale, Urtica dioica, Camellia sinensis, Curcuma longa, Schizochytrium sp. -mikroleväöljy (omega-3-rasvahappojen, erityisesti DHA:n, lähde)), FAEC ProbioInmune (Enterococcus faecium, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus fermentum, Saccharomyces boulardii).-*Luonnolliset raaka-aineet. ^: Erittäin hyvin sulavat ainesosat

Käyttöohjeet

Käyttösuositukset: Aluksi enintään 12 viikkoa ja kroonisen haiman vajaatoiminnan tapauksessa koko elämän ajan. Enintään 2 kuukautta ihon toiminnan ylläpitämiseksi ihosairauksien ja liiallisen karvanlähtön yhteydessä. On suositeltavaa konsultoida eläinlääkäriä ennen tuotteen käyttöä ja ennen käyttöjakson pidentämistä. Annettavan ruoan määrä riippuu koiran aktiivisuudesta, rodusta ja ympäristöolosuhteista. Laita ruoka puhtaaseen astiaan, jaa se yhteen tai kahteen päivittäiseen annokseen noudattaen vakiintunutta aikataulua ja pidä puhdasta ja raikasta vettä saatavilla koko ajan. Säilyvyys ja varastointi: 18 kuukautta alkuperäispakkauksessa, kosteudelta ja liialliselta lämmöltä suojattuna. Parasta käyttää ennen…/ Eränumero: / Valmistajan rekisterinumero (katso painatus pussissa).

Ainesosat

Koostumus: Valkokala^, riisi^*, herneet^*, hydrolysoitu kalaproteiini^, kuivattu ankkaproteiini^, bataatti^*, lohiöljy, puhdistettu kanaöljy, panimohiiva (Saccharomyces cerevisiae), hydrolysoitu lintumaksaproteiini^, kuivattu omenamassa, kokonaisen munan jauhe, kuivattu krilli^ (Euphausia superba, omega-3-rasvahappojen ja astaksantiinin lähde), Moringa oleaginosa -lehdet (Moringa oleifera)*, psylliumin siemenet ja kuoret, FAEC Complete (glukosamiini 500 mg/kg, kondroitiinisulfaatti 500 mg/kg, metyylisulfonyylimetaani 250 mg/kg, Yucca schidigera -uute, hiivauute (Saccharomyces cerevisiae, MOS:n ja nukleotidien lähde), sikurijuuri, Salvia rosmarinus, Melissa officinalis, Taraxacum officinale, Salvia officinalis, Mentha, Vaccinium macrocarpon, Cynara scolymus, Silybum marianum), FAEC Digestive (hiivatuotteet (Saccharomyces cerevisiae, MOS:n ja nukleotidien lähde), sikurinjuuri (inuliinin lähde), Salvia rosmarinus, Melissa officinalis, Taraxacum officinale, Salvia officinalis, Mentha, Vaccinium macrocarpon, Cynara scolymus, Silybum marianum), FAEC Inmune (Panax ginseng, Punica granatum, Zingiber officinale, Urtica dioica, Camellia sinensis, Curcuma longa, Schizochytrium sp. -mikroleväöljy (omega-3-rasvahappojen, erityisesti DHA:n, lähde)), FAEC ProbioInmune (Enterococcus faecium, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus fermentum, Saccharomyces boulardii).-*Luonnolliset raaka-aineet. ^: Erittäin hyvin sulavat ainesosat

Ravintoarvo

Analyyttiset komponentit: Proteiini 25,5 %, raakarasva 14 %, raakatuha 6,5 %, raakakuitu 3 %, kalsium 1,4 %, fosfori 1,2 %. Kalium 0,8 %, natrium 0,2 %, omega-6 3,5 %, omega-3 2,7 %, DHA-EPA 0,36 %, AL 2,1 %, EM 3760 kcal/kg (NRC 2006a).