• Isdin Ureadin Ultra 10 1000 ml
-16%

Isdin Ureadin Ultra 10 1000 ml

SKU-koodi178936

Ainutlaatuinen vartalovoide, jolla on kosteuttava, rauhoittava ja korjaava vaikutus ja joka on kehitetty erityisesti kuivalle tai hilseilevälle iholle.

Normaalihinta €30,30 3,03 € / 100ml
Alennushinta €30,30 Normaalihinta €35,95
Säästät: -€5,65
3,03 € / 100ml
Isdin Ureadin Ultra 10 1000 ml
Isdin Ureadin Ultra 10 1000 ml
Normaalihinta €30,30 3,03 € / 100ml
Alennushinta €30,30 Normaalihinta €35,95
Säästät: -€5,65
3,03 € / 100ml

 

 


ISDIN, Ureadin Ultra 10 Lotion Plus, annostelupullo 1000 ml

ISDINin Ureadin Ultra 10 Lotion Plus on päivittäiseen käyttöön tarkoitettu hoito, jonka koostumuksessa on kosteuttavia pehmentäviä aineita, kuten 10 % ureaa, joka vahvistaa ihon suojakerrosta.

Se sisältää myös 3 % dekspantenolia, joka auttaa palauttamaan ihon kuntoa ja lievittämään ihon kuivumiseen liittyviä kutinaa ja epämukavuutta.


Kenelle tuote on tarkoitettu?

ISDINin Ureadin Ultra 10 Lotion Plus on tarkoitettu kuivalle tai hilseilevälle iholle.


Edut

ISDINin Ureadin Ultra 10 Lotion Plus on rentouttava, nestemäinen voide, joka tarjoaa hyvinvointia ja mukavuutta sekä levityksen aikana että sen jälkeen erittäin kuivalle iholle.

Sen kosteuttava vaikutus korjaa ja pehmentää ihoa sekä toimii apuna ihon suojakerroksen toimintahäiriöiden hoidossa.

Se imeytyy nopeasti eikä jätä rasvaista tunnetta.


Käyttöohje

Levitä iholle 1–2 kertaa päivässä, kunnes voide on imeytynyt kokonaan.


Apteekkarin suositus

FarmaciasDirect suosittelee säilyttämään tätä tuotetta kuivassa ja viileässä paikassa, lasten ulottumattomissa.

Jos haittavaikutuksia ilmenee, lopeta tuotteen käyttö ja ota yhteyttä asiantuntijaan.


Koostumus

Tämän tuotteen vaikuttavat aineet ovat: ISDIN-urea 10 %, dekspantenoli 3 %, pehmentävät aineet.