• Isdin Germisdin Original 500 ml
-5%

Isdin Germisdin Original 500 ml

SKU-koodi385484

Fysiologisen pH:n omaava geelimuotoinen, saippuaton tuote päivittäiseen vartalonhoitoon, joka puhdistaa ihoa kuivattamatta sitä ja estää bakteerien lisääntymistä.

Normaalihinta €9,45 1,89 € / 100ml
Alennushinta €9,45 Normaalihinta €9,95
Säästät: -€0,50
1,89 € / 100ml
Isdin Germisdin Original 500 ml
Isdin Germisdin Original 500 ml
Normaalihinta €9,45 1,89 € / 100ml
Alennushinta €9,45 Normaalihinta €9,95
Säästät: -€0,50
1,89 € / 100ml

 

 


ISDIN, Germisdin® Original, annostelupullo 500 ml

Germisdin® Original on erinomainen vaihtoehto ihon hygieniaan ja suojaamiseen, sillä se on valmistettu antimikrobisista aineista koostuvalla kaavalla, joka puhdistaa ihoa ja edistää kokonaisvaltaista hygieniaa, erityisesti käytyäsi vilkkailla paikoilla, kuten uimahalleissa tai kuntosaleilla.

Sen fysiologinen pH-arvo kunnioittaa ihon luonnollista hydrolipidikerroksia.

Se estää bakteerien lisääntymistä ja säilyttää samalla ihon hydrolipidikerroksen fysiologisen pH-arvonsa ansiosta.


Kenelle se on tarkoitettu?

Germisdin® Original on tarkoitettu kaikenlaisen normaalin ihon päivittäiseen hygieniaan ja suojaamiseen.


Edut

Germisdin® Originalilla on geelimäinen koostumus, joka emulgoituu miellyttäväksi saippuattomaksi vaahdoksi, joka poistaa ihon epäpuhtaudet ja samalla lievittää kutinaa sekä estää bakteerien kasvua.

Annostelupullon ansiosta tuotetta on helppo levittää, ja se huuhtoutuu nopeasti pois.

Tuote on testattu dermatologisesti, mikä takaa erinomaisen ihon sietokyvyn.


Käyttöohje

Levitä päivittäin kostealle iholle kylvyssä tai suihkussa. Hiero, kunnes muodostuu vaahtoa, ja huuhtele pois.


Apteekin suositus

FarmaciasDirect suosittelee säilyttämään tämän tuotteen kuivassa ja viileässä paikassa lasten ulottumattomissa.

Jos haittavaikutuksia ilmenee, lopeta tuotteen käyttö ja ota yhteyttä asiantuntijaan.


Koostumus

Tämän valmisteen vaikuttavat aineet ovat: Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Cocamidopropyl Betaine, PEG-32, PEG-4 Rapeseedamide, Sorbitol, Parfum (Fragrance), polysorbaatti 20, natriumkloridi, natriumbentsoaatti, hydroksipropyyliguar-hydroksipropyylitrimoniumkloridi, maitohappo, dinatrium-EDTA, PEG-150-distearaatti, diklooribentsyylialkoholi, kaliumsorbaatti, kumariini, bentsyylisalisylaatti, linalool, BHT, denaturoitu alkoholi, bentsoehappo, CI 19140 (keltainen 5), CI 42090 (sininen 1).