• Isdin Germisdin Original 250 ml
-14%

Isdin Germisdin Original 250 ml

SKU-koodi385476

Ihon ja hiusten aseptinen pesu ja desinfiointi.

Normaalihinta €6,00 2,4 € / 100ml
Alennushinta €6,00 Normaalihinta €6,95
Säästät: -€0,95
2,4 € / 100ml
Isdin Germisdin Original 250 ml
Isdin Germisdin Original 250 ml
Normaalihinta €6,00 2,4 € / 100ml
Alennushinta €6,00 Normaalihinta €6,95
Säästät: -€0,95
2,4 € / 100ml

 

 


ISDIN, Germisdin® Original, 250 ml:n pullo

Germisdin® Original on erinomainen vaihtoehto ihon hygieniaan ja suojaamiseen, sillä se on valmistettu antimikrobisista aineista koostuvalla kaavalla, joka puhdistaa ihoa ja edistää kattavaa hygieniaa etenkin vilkkaissa paikoissa, kuten uimahalleissa tai kuntosaleilla, vierailun jälkeen.

Sen fysiologinen pH-arvo säilyttää ihon luonnollisen hydrolipidikerroksen.

Se estää bakteerien lisääntymistä ja säilyttää samalla ihon hydrolipidikerroksen fysiologisen pH-arvonsa ansiosta.


Kenelle se on tarkoitettu?

Germisdin® Original on tarkoitettu kaikenlaisen normaalin ihon päivittäiseen hygieniaan ja suojaamiseen.


Edut

Germisdin® Originalilla on geelimäinen koostumus, joka emulgoituu miellyttäväksi saippuattomaksi vaahdoksi, joka poistaa ihon epäpuhtaudet ja samalla lievittää kutinaa sekä estää bakteerien kasvua.

Annostelupullon ansiosta tuotetta on helppo levittää, ja se huuhtoutuu nopeasti pois.

Tuote on testattu dermatologisesti, mikä takaa erinomaisen ihon siedettävyyden.


Käyttöohje

Levitä päivittäin kostealle iholle kylvyssä tai suihkussa. Hiero, kunnes muodostuu vaahtoa, ja huuhtele pois.


Apteekin suositus

FarmaciasDirect suosittelee säilyttämään tätä tuotetta kuivassa ja viileässä paikassa, lasten ulottumattomissa.

Jos haittavaikutuksia ilmenee, lopeta tuotteen käyttö ja ota yhteyttä asiantuntijaan.


Koostumus

Tämän valmisteen vaikuttavat aineet ovat: Aqua (vesi), natriumlauretisulfaatti, natrium-C14-16-olefiinisulfonaatti, kokamidopropyyli-betaiini, PEG-32, PEG-4-rapsi-amidi, sorbitoli, Parfum (tuoksu), polysorbaatti 20, natriumkloridi, natriumbentsoaatti, hydroksipropyyliguar-hydroksipropyylitrimoniumkloridi, maitohappo, dinatrium-EDTA, PEG-150-distearaatti, diklooribentsyylialkoholi, kaliumsorbaatti, kumariini, bentsyylisalisylaatti, linalool, BHT, denaturoitu alkoholi, bentsoehappo, CI 19140 (keltainen 5), CI 42090 (sininen 1).