• Isdin Germisdin Intim Calm 500 Ml
-16%

Isdin Germisdin Intim Calm 500 ml

SKU-koodi188879

Puhdistava geeli päivittäiseen intiimihygieniaan, joka on suunniteltu erityisesti herkälle ja reaktiiviselle iholle.

Normaalihinta €15,50 3,1 € / 100ml
Alennushinta €15,50 Normaalihinta €18,55
Säästät: -€3,05
3,1 € / 100ml
Isdin Germisdin Intim Calm 500 Ml
Isdin Germisdin Intim Calm 500 ml
Normaalihinta €15,50 3,1 € / 100ml
Alennushinta €15,50 Normaalihinta €18,55
Säästät: -€3,05
3,1 € / 100ml

 

 

ISDIN, Germisdin® Intim Calm -intiimihygienia, annostelupullo 500 ml

ISDINin Germisdin® Intim Calm -intiimihygieniatuote on päivittäiseen käyttöön tarkoitettu hoito, jonka koostumus sisältää suojaavia selluloosapohjaisia aineita, jotka puhdistavat hellävaraisesti, kosteuttavat ja virkistävät intiimialueen ihoa.

Sen tasapainoinen pH-arvo auttaa ylläpitämään intiimialueen luonnollista fysiologiaa ja estää samalla infektioita aiheuttavien bakteerien lisääntymistä.


Kenelle tuote on tarkoitettu?

ISDINin Germisdin® Intim Calm -intiimihygieniatuote on tarkoitettu intiimialueen hygieniaan herkälle ja reaktiiviselle iholle.


Edut

ISDINin Germisdin® Intim Calm -intimihygieniatuote muodostaa vedessä koskettaessa saippuattoman, pehmeän vaahdon, joka sopii intiimialueelle.

Herkälle iholle sopiva koostumus ehkäisee kutinaa ja ärsytystä.

Se tarjoaa kosteutta, raikkautta ja mukavuutta koko päivän ajan.

Tuote on testattu dermatologisesti.


Käyttöohje

Käytä päivittäin kosteutetulle alueelle, kunnes muodostuu vaahtoa, ja huuhtele pois.


Apteekin suositus

FarmaciasDirect suosittelee säilyttämään tämän tuotteen kuivassa ja viileässä paikassa, lasten ulottumattomissa.

Jos haittavaikutuksia ilmenee, lopeta tuotteen käyttö ja ota yhteyttä asiantuntijaan.


Koostumus

Tämän valmisteen vaikuttavat aineet ovat: Aqua (vesi), natrium-C14-16-olefiinisulfonaatti, kokamidopropyyli-betaiini, hydrattu PEG-200, glyseryylipalmitaatti, kokamidi-DEA, natriumkloridi, maitohappo, PEG-7-glyseryylikokoaatti, Laureth-9, fenoksietanoli, PEG-120-metyyliglukositrioleaatti, propyleeniglykoli, Parfum (tuoksu), butyleeniglykoli, pentyleeniglykoli, polyquaternium-10, natriumhydroksidi, glyseriini, natriumbentsoaatti, kaliumsorbaatti, hydroksifenyylipropamidobentsoehappo, natriumasetaatti, bentsoehappo, isopropyylialkoholi, askorbyylipalmitaatti.