• Hausmann B Roundwort, 125 g
-13%

Hausmann B Ascorbas, 125 g

SKU-koodiHA8437013485104
C-vitamiinia sisältävä jauhemainen ravintolisä, 125 g, jonka tarkoituksena on tarjota C-vitamiinia, jolla on antioksidanttivaikutus.
Normaalihinta €24,30 19,44 € / 100gr
Alennushinta €24,30 Normaalihinta €27,85
Säästät: -€3,55
19,44 € / 100gr
Loppuunmyyty
Hausmann B Roundwort, 125 g
Hausmann B Ascorbas, 125 g
Normaalihinta €24,30 19,44 € / 100gr
Alennushinta €24,30 Normaalihinta €27,85
Säästät: -€3,55
19,44 € / 100gr

 

 

Mikä on Hausmann B Ascorbas, 125 g?

C-vitamiinia sisältävä ravintolisäjauhe, 125 g, jonka tarkoituksena on tarjota C-vitamiinia sen antioksidanttisen vaikutuksen vuoksi.

Kyseessä on ravintolisä, jonka painopiste on antioksidanttisuojassa. Ennen sen käytön aloittamista on syytä arvioida sekä ravitsemuksellinen tavoite että tuotteen koko koostumus, erityisesti jos käytät jo muita ravintolisiä tai olet hoidossa.

Ominaisuudet ja tärkeimmät ainesosat

Tuotteen nimessä ja kuvauksessa korostetaan C-vitamiinia, joka liittyy ilmoitettuun ravitsemustavoitteeseen. Pakkausmerkinnöistä käy selvästi ilmi tuotteen sisältämä määrä, mikä helpottaa valmistajan antamien ohjeiden noudattamista ilman arvailua.

  • Tärkeimmät ainesosat: C-vitamiini.
  • Pakkauskoko: 125 g.

Hausmann B Ascorbas, 125 g:n käyttöohjeet

Mittaa annostelijalla ilmoitettu määrä ja sekoita se veteen, muuhun juomaan tai ruokaan pakkauksessa annettujen ohjeiden mukaisesti. Sekoita, kunnes seos on tasainen.

Suositukset ja varoitukset

Ravintolisät eivät korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota eivätkä terveellisiä elämäntapoja. Älä ylitä suositeltua päivittäistä annosta ja pidä tuote lasten ulottumattomissa. Ota yhteyttä terveydenhuollon ammattilaiseen raskauden tai imetyksen aikana, jos käytät lääkkeitä tai sinulla on diagnosoitu sairaus.