• Ferplast Snack Snowflake Bag L Yucca , 145 g
-5%

Ferplast Snack Snowflake Bag L Yucca, 145 g

SKU-koodiFE8010690207803

Hammasharjan muotoinen koirien välipala.

Normaalihinta €38,90 26,83 € / 100gr
Alennushinta €38,90 Normaalihinta €40,95
Säästät: -€2,05
26,83 € / 100gr
Ferplast Snack Snowflake Bag L Yucca , 145 g
Ferplast Snack Snowflake Bag L Yucca, 145 g
Normaalihinta €38,90 26,83 € / 100gr
Alennushinta €38,90 Normaalihinta €40,95
Säästät: -€2,05
26,83 € / 100gr

 

 

Ferplastin 100% Snack -sarjan luonnolliset ja terveelliset kasvisperäiset hammashoitovälipalat koirille on suunniteltu täyttämään kaikki tarpeet innovatiivisten muotojen ja hyödyllisten toiminnallisten ainesosien ansiosta. Monet edut, terveys ja maku yhdessä tuotteessa! 100% Snack -sarjan kasvisperäiset koirien hammashoitovälipalat varmistavat hampaiden hygienian pureskelun mekaanisen vaikutuksen ansiosta, poistavat tehokkaasti hammasplakkia ja hierovat samalla ikeniä. Mutta siinä ei ole vielä kaikki: 100 % -herkut on rikastettu hyödyllisillä luonnollisilla toiminnallisilla ainesosilla, kuten Ascophillum Nodosumilla. Useat tieteelliset tutkimukset ovat osoittaneet, että lisäämällä tiettyjä toiminnallisia ainesosia koiran ruokavalioon voimme edistää sen elimistön normaalia toimintaa ja parantaa sen yleistä terveyttä.

Koostumus

Sisältää ainoastaan luonnollisia, terveellisiä ja maukkaita ainesosia

Käyttöohje

Sopii vähintään 9 kuukauden ikäisille koirille

Ainesosat

Maissitärkkelys, glyseriini, täysjyvävehnäjauho, selluloosajauhe, soijalesitiini, auringonkukkaöljy, retiisi- ja porkkanakasvikonsentraatti, 0,5 % Yucca Schidigera -jauhetta, herneproteiini, natriumkloridi. Lisäaineet: Teknologiset lisäaineet: säilöntäaineet. Energiasisältö: 280 kcal/100 g.