• Farmina N&D Dog Quinoa Skin Coat Quail 7kg dog food
-10%

Farmina N&D Dog Quinoa Skin Coat Codorniz 7 kg, koiranruoka

SKU-koodiFA8010276035684
Farmina N&D, koiranruoka
Normaalihinta €61,11 8,73 € / 1kg
Alennushinta €61,11 Normaalihinta €67,90
Säästät: -€6,79
8,73 € / 1kg
Loppuunmyyty
Farmina N&D Dog Quinoa Skin Coat Quail 7kg dog food
Farmina N&D Dog Quinoa Skin Coat Codorniz 7 kg, koiranruoka
Normaalihinta €61,11 8,73 € / 1kg
Alennushinta €61,11 Normaalihinta €67,90
Säästät: -€6,79
8,73 € / 1kg

 

 
Farmina N&D Dog Quinoa Skin Coat Uunilintu

Uunilintu, quinoa, kookos ja kurkuma. Täysravinto aikuisille koirille.
N&D Quinoa Skin & Coat on täysravinto koirille, joka on tarkoitettu ainesosien ja ravintoaineiden sietämättömyyden vähentämiseen.

KOOSTUMUS


Uunilintu (20 %), kuivattu uunilintuproteiini (20 %), herneen tärkkelys, kalaöljy (sillistä), quinoa-siemenuutteet (8 %), pellavansiemenet, kuivattu kookos (2,5 %), kurkuma (2,5 %), inuliini, frukto-oligosakkaridit, hiivauute (mannooligosakkaridien lähde), kalsiumkarbonaatti, dikalsiumfosfaatti, psylliumin kuoret ja siemenet, kaliumkloridi, natriumkloridi, kuivattu oluthiiva, aloe vera -uute, glukosamiini, kondroitiinisulfaatti.
Proteiinilähteet: viiriäinen, kuivattu viiriäisen proteiini.
Hiilihydraattilähteet: herneen tärkkelys, quinoa-siemenuutteet.

LISÄAINEET KG:SSA


Ravintolisäaineet: A-vitamiini 15 000 IU; D3-vitamiini 1 500 IU; E-vitamiini 600 mg; C-vitamiini 150 mg; niasiini 37,5 mg; pantoteenihappo 15 mg; B2-vitamiini 7,5 mg; B6-vitamiini 6 mg; B1-vitamiini 4,5 mg; biotiini 0,38 mg; foolihappo 0,45 mg; B12-vitamiini 0,1 mg; koliinikloridi 2 500 mg; beetakaroteeni 1,5 mg; hydroksyloitu metioniinikelaatti-sinkki 910 mg; hydroksyloitu metioniinikelaatti-mangaani 380 mg; glysiinihydraattikelaatti-rauta 250 mg; hydroksyloitu metioniinikelaatti 88 mg; inaktivoitu seleenihiiva 0,40 mg; DL-metioniini 4000 mg; tauriini 1000 mg; L-karnitiini 300 mg. Aistinvaraiset lisäaineet: aloe vera -uute 1 000 mg; vihreän teen uute 100 mg; rosmariiniuute. Antioksidantit: luonnollinen, tokoferoleja runsaasti sisältävä uute.

ANALYYTTISET KOOSTUMUSOSAT


Raakaproteiini 23,00 %; raakarasva 12,00 %; raakakuitu 2,80 %; kosteus 9,00 %; raakatuhka 7,20 %; kalsium 1,00 %; fosfori 0,80 %; omega-6-rasvahapot 2,20 %; omega-3-rasvahapot 0,40 %; DHA 0,20 %; EPA 0,10 %; glukosamiini 1200 mg/kg; Kondroitiinisulfaatti 900 mg/kg.

ENERGIA-ARVO


EM kcal/kg 3890 – MJ/kg 16,27