• Essence Skin Tint 50 Nude Coloured Moisturising Cream, 30 ml
-20%

Essence Skin Tint -värillinen kosteusvoide 50 Nude, 30 ml

SKU-koodiES4059729447142
Essence SKIN tint 50 tasapainottaa ihon sävyä kevyen tai keskitason peittävyydellään. Samalla se on erittäin kevyt ja mukava käyttää. Ihonväri on kevyt versio meikkivoiteestamme eikä se tukki ihohuokosia. Se on kosteuttava, ja sen vegaanisiin ainesosiin kuuluvat muun muassa aloe vera ja hyaluronihappo. Tilanteen ja mielialasi mukaan voit lisätä SKIN tint 50:n peittävyyttä haluamallasi tavalla. SPF 30 suojaa ihoa auringolta.
Normaalihinta €4,00 13,33 € / 100ml
Alennushinta €4,00 Normaalihinta €4,99
Säästät: -€0,99
13,33 € / 100ml
Essence Skin Tint 50 Nude Coloured Moisturising Cream, 30 ml
Essence Skin Tint -värillinen kosteusvoide 50 Nude, 30 ml
Normaalihinta €4,00 13,33 € / 100ml
Alennushinta €4,00 Normaalihinta €4,99
Säästät: -€0,99
13,33 € / 100ml

 

 
Essence Skin Tint Nude, 30 ml
Essence SKIN tint 50 tasoittaa ihon sävyä kevyen tai keskitason peittävyydellään. Samalla se on erittäin kevyt ja mukava käyttää. Ihonväri on kevyt versio meikkivoiteestamme eikä se tukki ihohuokosia. Se on kosteuttava, ja sen vegaanisiin ainesosiin kuuluu aloe veraa ja hyaluronihappoa. Tilanteen ja mielialasi mukaan voit lisätä SKIN tint 50:n peittävyyttä haluamallasi tavalla. SPF 30 suojaa ihoa auringolta.

Ainesosat

AINESOSAT: AQUA (VESI), TRIBUTYYLISITRAATTI, BUTYLEENIGLYKOLI, TITANIUMDIOKSIDI, DIKAPRYLYYLIEETERI, ETYYLIHEKSYYLITRIAZONI, MYRISTYYLILAKTAATTI, C13-15-ALKANI, SILIKA, DIETYYLAMINOHYDROKSIBENZOYLHEKSYYLIBENZOAATTI, BIS-ETYYLIHEKSYLOXYFENOLIMETOKSYFENYYLITRIAZIINI, POLYGLYSERYL-6-POLYRICINOLEAATTI, POLYGLYCERYL-6-POLYHYDROKSISTEARAATTI, TALKKI, MAGNESIUMSULFATTI, DIMETIKONI/VINYYLIDIMETIKONI-RISTIKOPOLYMEERI, ALOE BARBADENSIS -LEHTIMEHUN JAUHE, NATRIUMHYALURONAATTI, TOKOFEROLI, SETYYLIALKOHOLI, DEKSTRIINIPALMITAATTI, POLYGLYSEROLI-6, TRIETOKSIKAPRYLYYLISILAANI, KSANTAANIKUMI, FENOKSYETANOLI, CI 77491 (RAUTAOKSIDIT), CI 77492 (RAUTAOKSIDIT), CI 77499 (RAUTAOKSIDIT).

Ravintoarvo

Erittäin kevyt ja miellyttävä koostumus
Kattavuus säädettävissä kevyestä keskitasoiseen.
Sisältää SPF30-suojakertoimen, aloe veraa ja hyaluronihappoa

Apteekkarin neuvo

Ei sovellu alle 3-vuotiaille lapsille