• Embryolisse Hydra-Serum, 30 ml
-23%

Embryolisse Hydra-Sérum, 30 ml

SKU-koodiEM1322

Hyaluronihapolla ja valkoisella vesililjalla rikastettu, kosteuttava kasvojen hoitoaine, joka tehostaa kasvojen kosteutusta ja elvyttää ihoa välittömästi.

Sisältää 30 ml.

Normaalihinta €20,40 68,0 € / 100ml
Alennushinta €20,40 Normaalihinta €26,50
Säästät: -€6,10
68,0 € / 100ml
Loppuunmyyty
Embryolisse Hydra-Serum, 30 ml
Embryolisse Hydra-Sérum, 30 ml
Normaalihinta €20,40 68,0 € / 100ml
Alennushinta €20,40 Normaalihinta €26,50
Säästät: -€6,10
68,0 € / 100ml

 

 

Embryolisse Laboratoiresin Hydra-Sérum on hyaluronihappoa runsaasti sisältävä kasvoserumi, joka toimii kuin sieni ja kykenee sitomaan kosteutta ihoon, mikä auttaa vähentämään ihon epätasaisuuksia ja lisäämään ihon täyteläisyyttä.

Valkoinen vesililja puolestaan on lääkinnällisiä ominaisuuksia omaava vesikasvi, joka rauhoittaa ihoa sekä lisää sen kosteutta ja kimmoisuutta.

Kenelle se on tarkoitettu?

Embryolisse Laboratoiresin Hydra-Sérum sopii kaikille elinvoimattomille ihotyypeille, myös herkimmille, joissa on kuivumisen merkkejä.

Edut

Embryolisse Laboratoiresin Hydra-Sérum on nestemäinen ja janoa sammuttava, joka tehostaa ihon kosteutusta ja valmistaa ihon tuleviin dermokosmeettisiin hoitoihin.

Se takaa yli 66 %:n välittömän ja pitkäkestoisen kosteutuksen jo ensimmäisestä käyttökerrasta lähtien, lieventäen kasvojen ryppyjä ja poimuja, minkä tuloksena iho näyttää nuorekkaammalta ja kauniimmalta.

Käyttöohje

Levitä liuos puhtaalle ja kuivalle iholle siloittavilla liikkeillä kasvoille ja kaulalle.

Apteekkarin suositukset

FarmaciasDirect suosittelee, että säilytät tämän tuotteen kuivassa ja viileässä paikassa, lasten ulottumattomissa.

Vältä kosketusta silmiin.

Jos haittavaikutuksia ilmenee, lopeta tuotteen käyttö ja ota yhteyttä asiantuntijaan.

Koostumus

Valmisteen vaikuttavat aineet ovat: aqua (vesi), glyseriini, propanedioli, butyleeniglykoli, hydrattu tärkkelys, hydrolysaatti, natriumakrylaattikopolymeeri, natriumhyaluronaatti, nymphaea alba -kukkauute, lesitiini, biosakkaridikummi-2, kaliumsorbaatti, natriumbentsoaatti, natriumfytaatti, sitruunahappo, parfum (tuoksu), limoneeni.