• El Naturalista Verbena 50 gr
-18%

El Naturalista Verbena 50 g

SKU-koodi233486

El Naturalista Verbena 50 g on yrttitee, jolla uskotaan olevan rauhoittavia ja rentouttavia ominaisuuksia. Sitä käytetään perinteisesti stressistä ja unettomuudesta kärsiville. Muiden ominaisuuksiensa lisäksi sitä suositellaan hermostoperäisen yskän hoitoon.

Normaalihinta €7,00 14,0 € / 100gr
Alennushinta €7,00 Normaalihinta €8,53
Säästät: -€1,53
14,0 € / 100gr
El Naturalista Verbena 50 gr
El Naturalista Verbena 50 g
Normaalihinta €7,00 14,0 € / 100gr
Alennushinta €7,00 Normaalihinta €8,53
Säästät: -€1,53
14,0 € / 100gr

 

 

Mikä se on ja mihin sitä käytetään?

El Naturalistan 50 g:n pakkauksessa myytävä verbenankukka-yrttitee on ravintolisä, jolla uskotaan olevan rentouttavia ja rauhoittavia ominaisuuksia. Perinteisessä lääketieteessä sillä on monia käyttötarkoituksia, mutta sitä käytetään pääasiassa univaikeuksista ja korkeasta stressitasosta kärsiville. Lisäksi sitä suositellaan hermostuneen yskän lievittämiseen, sillä se auttaa pehmentämään kurkkua.

Verbenaa on käytetty vuosisatojen ajan sen lukuisien terveyshyötyjen vuoksi. Se on kansanlääke, joka auttaa lievittämään migreenin ja muiden päänsärkyjen oireita. Sille annetaan myös rauhoittavia ja tulehdusta hillitseviä ominaisuuksia, jotka lievittävät erilaisia kehon kipuja, niin ulkoisia kuin sisäisiäkin.

Toinen sen hyödyistä on, että sitä voidaan käyttää luonnollisena kuumetta alentavana aineena, joka auttaa vähentämään kuumetta. Tämän perusteella juoman nauttiminen ja tällä uutteella kostutettujen kompressien käyttö edistävät sen hikoilua edistävää vaikutusta. Toisin sanoen se edistää hikoilua ja auttaa siten alentamaan ruumiinlämpöä.

Tämän tuotteen nauttiminen voi myös aiheuttaa diureettisen vaikutuksen. Tämä edistäisi myrkkyjen poistumista virtsan kautta ja vähentäisi nesteen kertymisen riskiä. Tästä syystä sen uskotaan voivan olla tehokas maksan puhdistamisessa sekä munuais- ja sappikivien poistamisessa ja niiden ulosheittämisessä.

Kenelle se on tarkoitettu?

Tuotteen käyttö sopii henkilöille, jotka kärsivät lievästä tai kohtalaisesta stressistä tai unettomuudesta ja jotka haluavat edistää lepoa luonnollisella tavalla. Sitä käytetään myös perinteisessä lääketieteessä auttamaan elimistön puhdistamisessa poistamalla erilaisia myrkyllisiä aineita.

Käyttöohje

Laita yksi gramma tuotetta puhtaaseen kuppiin ja lisää kiehuvaa vettä. Anna hautua kaksi minuuttia ja juo, lisäämällä sokeria tai makeutusainetta halutessasi.

  • Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa.
  • Pidä poissa pienten lasten ulottuvilta.
  • Säilytä kaukana lämmönlähteistä ja voimakkaasta valosta.
  • Aikuisille ei suositella yli 3 kupillista päivässä.

Vasta-aiheet

Käyttöä ei suositella raskaana oleville naisille, koska se voi stimuloida kohdun aluetta. Lopeta käyttö, jos huomaat haittavaikutuksia.

Koostumus

Verbenan kukkakärjet.