• Dietmed Ferroplant 250Ml.
-10%

Dietmed Ferroplant 250 ml.

SKU-koodiDI5605481102172
Dietmed Ferroplant 250 ml on ravintolisä, joka sisältää rautaa, elimistölle välttämätöntä kivennäisainetta. Tämä tuote on tarkoitettu auttamaan rautavajeen ehkäisyssä ja hoidossa, sillä rautavaje voi aiheuttaa anemiaa. Ferroplantin nestemäinen koostumus helpottaa sen imeytymistä, ja 250 ml:n pullo mahdollistaa pitkäaikaisen käytön.
Normaalihinta €17,03 6,81 € / 100ml
Alennushinta €17,03 Normaalihinta €18,92
Säästät: -€1,89
6,81 € / 100ml
Loppuunmyyty
Dietmed Ferroplant 250Ml.
Dietmed Ferroplant 250 ml.
Normaalihinta €17,03 6,81 € / 100ml
Alennushinta €17,03 Normaalihinta €18,92
Säästät: -€1,89
6,81 € / 100ml

 

 
Dietmed Ferroplant 250 ml on ravintolisä, joka sisältää rautaa, elimistölle välttämätöntä kivennäisainetta. Tätä tuotetta käytetään rautavajeen ehkäisyyn ja hoitoon, sillä rautavaje voi aiheuttaa anemiaa. Rautaa tarvitaan hemoglobiinin tuotantoon; hemoglobiini on proteiini, joka kuljettaa happea veressä. Ferroplantia voivat käyttää henkilöt, joilla on alhainen rautapitoisuus, kuten raskaana olevat naiset, imettävät naiset, runsaasti kuukautisvuotoa saavat naiset tai henkilöt, joiden ruokavalio on rautapitoisuudeltaan puutteellinen. Tätä tuotetta käytettäessä on suositeltavaa noudattaa lääkärin tai terveydenhuollon ammattilaisen ohjeita.

Käyttöohjeet

Dietmed Ferroplant 250 ml -valmistetta käytetään ottamalla 10 ml päivittäin, mieluiten ennen pääaterioita. Valmisteen voi halutessaan laimentaa veteen tai mehuun. Tuotetta on tärkeää ravistaa hyvin ennen käyttöä. Jos sinulla on jokin sairaus tai käytät muita lääkkeitä, on suositeltavaa neuvotella terveydenhuollon ammattilaisen kanssa ennen tämän tuotteen käyttöä.

Ainesosat

 Demineralisoitu vesi, appelsiinitiiviste (Citrus sinensis), monikukkahunaja, fruktoosi ja dekstroosi, rypäletiiviste (Vitis vinifera), Ferroplant®-nestemäinen uute (vesi, melassi, nokkonen: Urtica dioica, merilevä: Fucus vesiculosus, fenkoli: Foeniculum vulgare, ruoho: Agropyrum repens, karvasappeli: Citrus sinensis, isopää: Plantago major, siankärsämö: Achillea millefolium, hevoshäntä: Equisetum arvense, kataja: Juniperus communis ja pinaatti: Spinacia oleracea), mustaherukkatiiviste (Ribes nigrum), päärynätiiviste (Pyrus communis), kirsikkatieiviste (Prunus cerasus), vihreän aniksen tiiviste (Pimpinella anisum), ruusunmarjan tiiviste (Rosa canina), L-askorbiinihappo, säilöntäaine: kaliumsorbaatti, happamuudensäätöaine: vedetön sitruunahappo, rautapyrofosfaatti, appelsiiniaromi, pyridoksiinihydrokloridi, tiamiinihydrokloridi, riboflaviini, syanokobalamiini, pteroyylimonoglutamiinihappo.