• Bioderma Sébium Kerato+ Cover, 30 ml
  • Bioderma Sébium Kerato+ Cover, 30 ml
  • Bioderma Sébium Kerato+ Cover, 30 ml
  • Bioderma Sébium Kerato+ Cover, 30 ml
  • Bioderma Sébium Kerato+ Cover, 30 ml
  • Bioderma Sébium Kerato+ Cover, 30 ml
  • Bioderma Sébium Kerato+ Cover, 30 ml
  • Bioderma Sébium Kerato+ Cover, 30 ml
-17%

Bioderma Sébium Kerato+ Cover, 30 ml

SKU-koodiBI3701129811436

Bioderma Sébium Kerato+ Cover, 30 ml Värillinengeelivoide ihon epäpuhtauksien hoitoon. Vähentää finnejä, mustapäitä ja aknejälkiä.

Normaalihinta €18,25 60,83 € / 100ml
Alennushinta €18,25 Normaalihinta €21,95
Säästät: -€3,70
60,83 € / 100ml
Bioderma Sébium Kerato+ Cover, 30 ml
Bioderma Sébium Kerato+ Cover, 30 ml
Normaalihinta €18,25 60,83 € / 100ml
Alennushinta €18,25 Normaalihinta €21,95
Säästät: -€3,70
60,83 € / 100ml

 

 

Värillinen aknenhoitotuote, joka kunnioittaa ihosi tasapainoa:
1) VÄHENTÄÄ NÄKYVÄSTI NÄPPYJÄ, ARPIA JA PUNOITUSTA JA AUTTAA ESTÄMÄÄN NIIDEN UUDELLEEN ILMAANTUMISTA
FLUIDACTIV™-TEKNOLOGIA:
Normalisoi talin laatua biologisesti ja ehkäisee uusien finnien syntymistä.

[SALITSYYLIHAPPO (1,8 %) JA OMAHAPPOESTERI (10 %)]:
PEHMEITÄ KUORINTA-AKTIIVIAINEITA, jotka poistavat kuolleet ihosolut ihon pinnalta aknen, jälkien ja punoituksen hoitoon säilyttäen ihon mukavuuden.

2) KUNNIOITTAA IHON TASAPAINOA
91 % BIOMIMETTISIÄ AINESOSIA, JOIDEN PH-ARVO ON FYSIOLOGINEN, JOTTA IHON SUOJAKERROS SÄILYY

✅ 97 % korkea siedettävyys / 8 tunnin kosteutus

3) KOKO PÄIVÄN KESTÄVÄ VOIMAKAS PEITTOKYKY
Erityisesti valitut pigmentit takaavat tehokkaan peittävyyden ja värin.
✅ >12 TUNTIA PEITTOA
✅ Keskisävy (ihotyyppien II–IV)

Käyttöohje


Levitä kuivalle iholle kasvojen pesun jälkeen Sébium Gel moussant Actif -tuotteella.
Tarkkaan kohdistettavan levityksen ansiosta tuotetta voidaan levittää koko kasvoille tai suoraan epäpuhtauksiin.

Varotoimet


Jos ihon ärsytystä ilmenee, ota yhteyttä ihotautilääkäriin.

Ainesosat


AQUA/WATER/EAU, DI-C12-13 ALKYL MALATE, DIKAPRYLYYLIKARBONAATTI, TITANIUMDIOKSIDI (CI 77891), GLYSERIINI, POLYGLYSERYL-3-RITSINOLEAATTI, SORBITANI-ISOSTEARAATTI, MAGNESIUMSULFAATTI, PROPANEDIOL, SALICYLIC ACID, STEARALKONIUM HECTORITE, IRON OXIDES (CI 77492), SILICA, SODIUM CHLORIDE, SODIUM HYDROXIDE, KSANTAANIKUMI, RUTAOKSIDIT (CI 77491), PROPYLEENIKARBONAATTI, SITRUUNAHAPPO, RUTAOKSIDIT (CI 77499), MANNITOLI, KSYLITOLI, PROPYYLIGALLAATTI, NATRIUMLAUROYYLIGLUTAMAATTI, RAMNOOSI, NATRIUMMETABISULFIITTI, LYSIINI, MAGNESIUMKLORIDI, AMINOETAANISULFIINIHAPPO, TOKOFEROLI, TUOKSU (PARFUM). [BI 2080]

Lääketeollisuus
neuvo
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me