• Babybio Traditional Quinoa Menu - 200 grams
  • Babybio Menu Tradicion Quinoa – 200 g
-25%

Babybio Menu Tradicion Quinoa – 200 g

SKU-koodiBA3554

Vihannes- ja quinoakeitto 8 kuukauden ikäisille vauvoille .
Sisältää: 200 g

Normaalihinta €2,10 1,05 € / 100gr
Alennushinta €2,10 Normaalihinta €2,79
Säästät: -€0,69
1,05 € / 100gr
Babybio Traditional Quinoa Menu - 200 grams
Babybio Menu Tradicion Quinoa – 200 g
Normaalihinta €2,10 1,05 € / 100gr
Alennushinta €2,10 Normaalihinta €2,79
Säästät: -€0,69
1,05 € / 100gr

 

 

Vihanneskeitto kinoalla 8 kuukauden ikäisille vauvoille. Babybio valitsee raaka-aineensa huolellisesti, ja ne ovat 100-prosenttisesti luomuviljeltyjä.

Kenelle tuote on tarkoitettu?

Sopii yli 8 kuukauden ikäisille vauvoille.

Edut

- Ei lisättyä suolaa.
- Ei sisällä maitoa
- Gluteeniton
- Luomuviljely

Käyttöohjeet

Tarjoile huoneenlämpöisenä ilman sokeria.
Avatun purkin sisältö säilyy suljettuna jääkaapissa 48 tuntia.

Ravintoarvot

Ravintoarvot 100 g:aa kohti
Energia-arvo 198 kJ / 47 kcal
Rasvat 0,6 g
Josta tyydyttyneitä <0,1 g
Hiilihydraatit 8,4 g
joista sokereita 3,1 g
Ravintokuitu 1,8 g
Proteiinit 1,1 g
Suola 0,05 g
Natrium 19,4 mg

Ainesosat

Vihannekset* 73 % (porkkanat* 48 %, bataatit* 11 %, tomaattisose* 8 %, sipuli* 6 %), keittovesi**, kvinoa* 6 %, kasviöljyt* (rapsi, auringonkukka), korianteri*.
*Ainesosat ovat peräisin luomuviljelystä.
** Keittovesi on peräisin keittohöyryn tiivistymisestä.

Allergeenit:

Ei sisällä: gluteenia, maitoa, kalaa, äyriäisiä, munaa, maapähkinöitä, soijaa, pähkinöitä, selleriä, sinappia, seesaminsiemeniä, rikkidioksidia ja sulfiitteja, linssejä eikä nilviäisiä.