• Aquilea Articulaciones Forte-Dol 280 g
-23%

Aquilea Articulaciones Forte-Dol 280 g

SKU-koodi184595

Ravintolisä nivelten hoitoon.

Sisältää 280 g.

Normaalihinta €24,10 8,61 € / 100gr
Alennushinta €24,10 Normaalihinta €31,49
Säästät: -€7,39
8,61 € / 100gr
15% dto.
on selected products.
Valid until 31 October.
Aquilea Articulaciones Forte-Dol 280 g
Aquilea Articulaciones Forte-Dol 280 g
Normaalihinta €24,10 8,61 € / 100gr
Alennushinta €24,10 Normaalihinta €31,49
Säästät: -€7,39
8,61 € / 100gr

 

 

Mikä on Aquilea Articulaciones Forte-Dol?

Se on ravintolisä, joka on valmistettu kondroitiinista ja glukosamiinista, aineista, joita esiintyy luonnollisesti kehossa ja jotka auttavat parantamaan nivelten kuntoa torjumalla kulumista ja liikuntavaikeuksia. Sillä on uudistava ja tulehdusta hillitsevä vaikutus.

Lisäksi sen koostumukseen kuuluu kollageenia, joka edistää lihasten ja luiden toimintaa, kurkumaa, joka auttaa ylläpitämään nivelten joustavuutta ja liikkuvuutta, sekä hyaluronihappoa ja C-vitamiinia.

Tuote on saatavana kätevässä 280 g:n pakkauksessa.

Kenelle tuote on tarkoitettu

Ihanteellinen niille, jotka haluavat lievittää nivelten kulumisesta johtuvia vaivoja, erityisesti ikääntyneille tai henkilöille, joilla on nivelten kulumisongelmia, nivelrikkoa, niveltulehdusta tai nivelkipuja.

Sopii erinomaisesti kovaan rasitukseen altistuville urheilijoille.

Edut

- Laktoositon koostumus

- Tarjoaa intensiivisen 20 päivän hoidon,

- Mukana annostelukauha

- Appelsiinin maku

Käyttöohje

Ota päivittäin 15 g:n annos (yksi mitalusikka) Aquilea Articulaciones Forte-Dol-valmistetta, laimennettuna lasilliseen nestettä, kuten vettä, mehua, maitoa tai teetä. Valmistetta voi ottaa myös jogurtin seassa.

Asiantuntijan neuvo

Ravintolisät eivät korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota eikä terveellisiä elämäntapoja.

Älä ylitä suositeltua päivittäistä annosta. Kysy neuvoa lääkäriltä tai apteekista, jos käytät samanaikaisesti verenohennuslääkkeitä.

Koostumus

Aquilea Articulaciones Forte-Dol-valmisteen päivittäisen annoksen vaikuttavat aineet: kollageeni (5 g), glukosamiinisulfaatti (1,05 g), kondroitiinisulfaatti (0,45 g), kurkumauute (1 g), C-vitamiini (80 mg, 100 % VRN*), hyaluronihappo (25 mg).

VRN*: ravintoaineen viitearvo