• 226Ers Energy Shot Stick Banana Xtrem 250Mg , 60 ml
  • 226Ers Energy Shot Stick Banana Xtrem 250 mg, 60 ml
-17%

226Ers Energy Shot Stick Banana Xtrem 250 mg, 60 ml

SKU-koodi228436567357318
60 ml:n stick-muotoinen energiajuoma, joka sopii vegaaneille ja on gluteeniton. Koostumus sisältää viisi erityistä ainesosaa, jotka antavat energiaa ennen liikuntaa tai silloin, kun olemme väsyneitä ja tarvitsemme piristystä.
Normaalihinta €2,49 4,15 € / 100ml
Alennushinta €2,49 Normaalihinta €3,00
Säästät: -€0,51
4,15 € / 100ml
226Ers Energy Shot Stick Banana Xtrem 250Mg , 60 ml
226Ers Energy Shot Stick Banana Xtrem 250 mg, 60 ml
Normaalihinta €2,49 4,15 € / 100ml
Alennushinta €2,49 Normaalihinta €3,00
Säästät: -€0,51
4,15 € / 100ml

 

 
Energy Shot on 60 ml:n nestemäinen tuote, joka on kehitetty erityisillä ainesosilla parantamaan urheilijan suorituskykyä ja vähentämään väsymystä harjoitusten ja kilpailujen aikana.

Sitä voi käyttää silloin, kun tarvitset ylimääräistä energiaa selviytyäksesi harjoituksista ja kilpailuista (pre-workout-tuotteena), kriittisissä tilanteissa pitkän matkan urheilulajeissa sekä päivittäisten tehtävien hoitamiseen ja tuottavuuden parantamiseen.

Käyttöohjeet

Ota 1 annospussi 15 minuuttia ennen vaativaa fyysistä toimintaa tai urheilusuorituksen aikana. Ota annos riittävän määrän nestettä kanssa, jotta se on helpompi nauttia. Älä ylitä suositeltua päivittäistä annosta.

Ainesosat

Vesi, L-arginiini-alfa-ketoglutaraatti, beeta-alaniini, tauriini, happamuuden säätöaine (sitruunahappo), L-tyrosiini, kofeiini, aromi, säilöntäaineet (kaliumsorbaatti, natriumbentsoaatti), sakeutusaine (ksantaanikumi), makeutusaineet (sukraloosi, steviasta peräisin olevat stevioliglykosidit), väriaine (luonnollinen karamelli). Sisältää kofeiinia. Ei suositella lapsille, raskaana oleville tai imettäville naisille (250 mg/60 ml).

Ravintoarvot


RAVINTOSISÄLTÖTAULUKKO 100 ml Päivittäinen annos
(1 annospussi / 60 ml)
Energia kJ / kcal 124/29 74/18
Rasva g 0,00 0,00
joista tyydyttyneitä g 0,00 0,00
Hiilihydraatit g 0,14 0,08
joista sokereita g 0,00 0,00
ravintokuitu g 0,08 0,05
Proteiini g 5,5 3,3
Suola g 0,06 0,04

Apteekin neuvo

Tiivistetty energiajuoma, jossa on 250 mg kofeiinia. Ota 15–30 minuuttia ennen liikuntaa tai kun tarvitset energiaa. Älä ota enempää kuin yksi annos päivässä.