• 226Ers Energy Shot Stick 60Ml Cherry Zero, 60 ml
  • 226Ers Energy Shot Stick 60 ml Cherry Zero, 60 ml
-17%

226Ers Energy Shot Stick 60 ml Cherry Zero, 60 ml

SKU-koodi228436567357325
60 ml:n stick-muotoinen energiajuoma, joka sopii vegaaneille ja on gluteeniton. Koostumus sisältää viisi erityistä ainesosaa, jotka antavat energiaa ennen liikuntaa tai silloin, kun olemme väsyneitä ja tarvitsemme piristystä.
Normaalihinta €2,50 4,17 € / 100ml
Alennushinta €2,50 Normaalihinta €3,00
Säästät: -€0,50
4,17 € / 100ml
226Ers Energy Shot Stick 60Ml Cherry Zero, 60 ml
226Ers Energy Shot Stick 60 ml Cherry Zero, 60 ml
Normaalihinta €2,50 4,17 € / 100ml
Alennushinta €2,50 Normaalihinta €3,00
Säästät: -€0,50
4,17 € / 100ml

 

 
Energy Shot on 60 ml:n nestemäinen tuote, jonka koostumus sisältää erityisiä ainesosia, jotka parantavat urheilijan suorituskykyä ja vähentävät väsymystä harjoitusten ja kilpailujen aikana.

Sitä voi käyttää silloin, kun tarvitset lisäenergiaa selviytyäksesi harjoituksista ja kilpailuista (pre-workout-tuotteena), kriittisissä tilanteissa pitkän matkan kilpailuissa missä tahansa urheilulajissa sekä päivittäisten tehtävien hoitamiseen ja tuottavuuden parantamiseen.

Käyttöohjeet

Ota 1 annospussi 15 minuuttia ennen rasittavaa fyysistä toimintaa tai urheilun aikana. Ota annos riittävän määrän nesteen kanssa, jotta se on helpompi niellä. Älä ylitä suositeltua päivittäistä annosta.

Ainesosat

Vesi, arginiini-alfa-ketoglutaraatti, beeta-alaniini, tauriini, happamuuden säätöaine (sitruunahappo), kirsikkamehutiiviste, L-tyrosiini, säilöntäaineet (kaliumsorbaatti, natriumbentsoaatti), luonnollinen aromi, stabilointiaine (ksantaanikumi), makeutusaineet (sukraloosi, stevioliglykosidit, jotka ovat peräisin steviasta)

Ravintoarvot


RAVINTOSISÄLTÖTAULUKKO 100 ml Päivittäinen annos
(1 annospussi / 60 ml)
Energiaarvo kJ / kcal 124/29 74/18
Rasvat g 0,00 0,00
joista tyydyttyneitä g 0,00 0,00
Hiilihydraatit g 0,14 0,08
joista sokereita g 0,00 0,00
ravintokuitu g 0,08 0,05
Proteiini g 5,5 3,3
Suola g 0,06 0,04

Apteekin vinkki

Kofeiiniton kirsikanmakuinen energiajuoma. Antaa energiaa ilman piristeitä. Ihanteellinen kofeiinille herkille urheilijoille.