• 226Ers Energy Shot Stick 60Ml Blue Energy Xtrem 250Mg , 60 ml
  • 226Ers Energy Shot Stick 60 ml Blue Energy Xtrem 250 mg, 60 ml
-20%

226Ers Energy Shot Stick 60 ml Blue Energy Xtrem 250 mg, 60 ml

SKU-koodi228436567357356

60 ml:n stick-muotoinen energiajuoma, joka sopii vegaaneille ja on gluteeniton. Koostuu viidestä erityisestä ainesosasta, jotka antavat energiaa ennen liikuntaa tai silloin, kun olemme väsyneitä ja tarvitsemme piristystä.

Normaalihinta €2,40 4,0 € / 100ml
Alennushinta €2,40 Normaalihinta €3,00
Säästät: -€0,60
4,0 € / 100ml
226Ers Energy Shot Stick 60Ml Blue Energy Xtrem 250Mg , 60 ml
226Ers Energy Shot Stick 60 ml Blue Energy Xtrem 250 mg, 60 ml
Normaalihinta €2,40 4,0 € / 100ml
Alennushinta €2,40 Normaalihinta €3,00
Säästät: -€0,60
4,0 € / 100ml

 

 

Energy Shot on 60 ml:n nestemäinen tuote, jonka koostumus sisältää erityisiä ainesosia, jotka parantavat urheilijan suorituskykyä ja vähentävät väsymystä harjoitusten ja kilpailujen aikana.

Sitä voi käyttää silloin, kun tarvitset lisäenergiaa selviytyäksesi harjoituksista ja kilpailuista (pre-workout-tuotteena), kriittisissä tilanteissa pitkän matkan kilpailuissa missä tahansa urheilulajissa sekä päivittäisten tehtävien hoitamiseen ja tuottavuuden parantamiseen.

Käyttöohjeet

Ota yksi annospussi 15 minuuttia ennen vaativaa fyysistä toimintaa tai urheilusuorituksen aikana. Ota annos riittävän määrän nestettä kanssa, jotta se on helpompi niellä. Älä ylitä suositeltua päivittäistä annosta.

Ainesosat

Vesi, L-arginiini-alfa-ketoglutaraatti, beeta-alaniini, tauriini, happamuudensäätöaine (sitruunahappo), L-tyrosiini, kofeiini, aromi, säilöntäaineet (kaliumsorbaatti, natriumbenzoaatti), sakeutusaine (ksantaanikumi), makeutusaineet (sukraloosi, steviasta peräisin olevat stevioliglykosidit), väriaine (luonnollinen karamelli). Sisältää kofeiinia. Ei suositella lapsille, raskaana oleville tai imettäville naisille (250 mg/60 ml).

Ravintoarvot


RAVINTOSISÄLTÖTAULUKKO 100 ml Päivittäinen annos
(1 annospussi / 60 ml)
Energia kJ / kcal 124/29 74/18
Rasvat g 0,00 0,00
joista tyydyttyneitä g 0,00 0,00
Hiilihydraatit g 0,14 0,08
joista sokereita g 0,00 0,00
ravintokuitu g 0,08 0,05
Proteiini g 5,5 3,3
Suola g 0,06 0,04

Apteekkarin neuvo

Energiajuoma, joka sisältää 250 mg kofeiinia. Sopii erinomaisesti äärimmäisen väsymyksen hetkiin. Ota 15–30 minuuttia ennen rasitusta. Älä ylitä päivittäistä annosta.