Kokoelma:

Talcum powder

  • Interapothek Talcum Powder, 200 g
    -34%

    Interapothek-talkki, 200 g

    Normaalihinta €1,40 0,7 € / 100gr
    Alennushinta €1,40 Normaalihinta €2,13
    Säästät: -€0,73
    0,7 € / 100gr
  • Talchistine Moisturiser, 400 ml
    -16%

    Talquistina kosteuttava voide, 400 ml

    Normaalihinta €17,70 4,43 € / 100ml
    Alennushinta €17,70 Normaalihinta €21,00
    Säästät: -€3,30
    4,43 € / 100ml
  • Evans Classic 300Gr.
    -40%

    Evans Classic 300 g

    Normaalihinta €3,90 1,3 € / 100gr
    Alennushinta €3,90 Normaalihinta €6,52
    Säästät: -€2,62
    1,3 € / 100gr
  • Evans Talc Classic 125Gr.
    -59%

    Evans Talco Classic 125 g.

    Normaalihinta €2,40 1,92 € / 100gr
    Alennushinta €2,40 Normaalihinta €5,88
    Säästät: -€3,48
    1,92 € / 100gr
  • Johnson'S Baby Natural Powder, 200 g
    -16%

    Johnson’s Baby Natural -vauvapuuteri, 200 g

    Normaalihinta €2,50 1,25 € / 100gr
    Alennushinta €2,50 Normaalihinta €2,99
    Säästät: -€0,49
    1,25 € / 100gr
  • Interapothek Talcum Powder, 100 g
    -13%

    Interapothek Talkki, 100 g

    Normaalihinta €1,50 1,5 € / 100gr
    Alennushinta €1,50 Normaalihinta €1,72
    Säästät: -€0,22
    1,5 € / 100gr

Talcum powder is a category designed for those who are looking for quality, confidence and visible results from the first application. At Farmaciasdirect we offer you a specialised selection so that you can take care of your health with total guarantee.

What are talcum powder products for?

The products in this category are designed to meet specific care, hygiene or treatment needs. Thanks to their professional formulation, they offer an effective response with excellent tolerance and safety.

Types of products included

Here you will find everything from basic solutions to specialised options: classic talcum powder, innovative formats, natural formulas, and products adapted to different ages and conditions.

Key benefits

With our selection of talcum powder, you get access to products with a pharmaceutical guarantee, clinically tested and recognised for their high efficacy. Plus, many are formulated for easy, hassle-free daily use.

Where to buy talcum powder?

In Farmaciasdirect you can buy talcum powder quickly, safely and with the confidence of an authorized online pharmacy. Find exclusive promotions and receive your order directly at home.

Order today

Don't wait any longer to benefit from the advantages of buying talcum powder at Farmaciasdirect. Take care of you and your loved ones with quality products and expert care.