Kokoelma:

Liver and gall bladder

  • Ynsadiet Ob3 Drenante, 250 ml
    -32%

    Ynsadiet Ob3 Drenante, 250 ml

    Normaalihinta €8,25 3,3 € / 100ml
    Alennushinta €8,25 Normaalihinta €12,07
    Säästät: -€3,82
    3,3 € / 100ml
  • Ynsadiet Ob 3 Lymfakierron edistävä, 475 ml
    -18%

    Ynsadiet Ob 3 Lymfakierron edistävä, 475 ml

    Normaalihinta €18,00 3,79 € / 100ml
    Alennushinta €18,00 Normaalihinta €21,95
    Säästät: -€3,95
    3,79 € / 100ml
  • Ynsadiet kasvipohjainen suklaaproteiinijuoma, 400 g
    -15%

    Ynsadiet kasvipohjainen suklaaproteiinijuoma, 400 g

    Normaalihinta €20,30 5,08 € / 100gr
    Alennushinta €20,30 Normaalihinta €23,90
    Säästät: -€3,60
    5,08 € / 100gr
  • Yborra Slackstone Ii Dialytic Water
    -5%

    Yborra Slackstone II Agua Dialitica

    Normaalihinta €37,80 37,8 € / 1ud
    Alennushinta €37,80 Normaalihinta €39,79
    Säästät: -€1,99
    37,8 € / 1ud
  • Vital 2000 Ekinat Hb, 500 Ml
    -7%

    Vital 2000 Ekinat Hb, 500 ml

    Normaalihinta €24,10 4,82 € / 100ml
    Alennushinta €24,10 Normaalihinta €26,00
    Säästät: -€1,90
    4,82 € / 100ml
  • Vital 2000 Desmodium , 60 capsules
    -17%

    Vital 2000 Desmodium, 60 kapselia

    Normaalihinta €24,30 0,41 € / 1ud
    Alennushinta €24,30 Normaalihinta €29,15
    Säästät: -€4,85
    0,41 € / 1ud
  • Tongil Nutriorgans Hepatimax , 20 vials x 10 ml
    -18%

    Tongil Nutriorgans Hepatimax, 20 ampullia à 10 ml

    Normaalihinta €20,60 206,0 € / 100ml
    Alennushinta €20,60 Normaalihinta €25,21
    Säästät: -€4,61
    206,0 € / 100ml
  • Sotya Cod Liver 110 Pearls
    -28%

    Sotya Tursan maksa 110 kapselia

    Normaalihinta €5,10 0,05 € / 1ud
    Alennushinta €5,10 Normaalihinta €7,06
    Säästät: -€1,96
    0,05 € / 1ud
  • Sotya Milk Thistle 100 Comp.
    -40%

    Sotya Mariantangko 100 tablettia

    Normaalihinta €3,10 3,1 € / 1ud
    Alennushinta €3,10 Normaalihinta €5,19
    Säästät: -€2,09
    3,1 € / 1ud
  • Sotya Boldo 500 Mg, 100 Tablets
    -25%

    Sotya Boldo 500 mg, 100 tablettia

    Normaalihinta €2,60 0,03 € / 1ud
    Alennushinta €2,60 Normaalihinta €3,47
    Säästät: -€0,87
    0,03 € / 1ud
  • Soria Natural Fumitory Extract S Xxi, 50 Ml
    -10%

    Soria Natural Fumaria S Xxi -uute, 50 ml

    Normaalihinta €9,86 19,72 € / 100ml
    Alennushinta €9,86 Normaalihinta €10,95
    Säästät: -€1,09
    19,72 € / 100ml
  • Soria Natural Ext. Milk Thistle 50 ml
    -10%

    Soria Natural Mariantähden uute 50 ml

    Normaalihinta €9,54 19,08 € / 100ml
    Alennushinta €9,54 Normaalihinta €10,60
    Säästät: -€1,06
    19,08 € / 100ml
  • Soria Natural Composor 03 Hepavesical Complex Xxi 50 ml
    -10%

    Soria Natural Composor 03 Hepavesical Complex Xxi 50 ml

    Normaalihinta €11,93 23,86 € / 100ml
    Alennushinta €11,93 Normaalihinta €13,25
    Säästät: -€1,32
    23,86 € / 100ml
  • Plantis Hepastol, 20 Ampoules
    -15%

    Plantis Hepastol, 20 ampullia

    Normaalihinta €13,10 0,66 € / 1ud
    Alennushinta €13,10 Normaalihinta €15,47
    Säästät: -€2,37
    0,66 € / 1ud
  • Plantis Chumpal Nopal, 20 Ampoules Of 10 Ml
    -17%

    Plantis Chumpal Nopal, 20 ampullia à 10 ml

    Normaalihinta €19,10 191,0 € / 100ml
    Alennushinta €19,10 Normaalihinta €23,01
    Säästät: -€3,91
    191,0 € / 100ml
  • Pinisan Fitopremium Curcuma, 30 kapselia
    -18%

    Pinisan Fitopremium Curcuma, 30 kapselia

    Normaalihinta €18,70 0,62 € / 1ud
    Alennushinta €18,70 Normaalihinta €22,73
    Säästät: -€4,03
    0,62 € / 1ud
  • Pinisan Depurpatic, 20 ampullia
    -30%

    Pinisan Depurpatic, 20 ampullia

    Normaalihinta €18,40 0,92 € / 1ud
    Alennushinta €18,40 Normaalihinta €26,24
    Säästät: -€7,84
    0,92 € / 1ud
  • Paracelsia 46 Diurance, 1 Liter
    -11%

    Paracelsia 46 Diurance, 1 litra

    Normaalihinta €93,20 9,32 € / 100ml
    Alennushinta €93,20 Normaalihinta €105,23
    Säästät: -€12,03
    9,32 € / 100ml
  • Ortis Depur Liver, 60 Tablets
    -12%

    Ortis Depur Higado, 60 tablettia

    Normaalihinta €14,50 0,24 € / 1ud
    Alennushinta €14,50 Normaalihinta €16,52
    Säästät: -€2,02
    0,24 € / 1ud
  • Nutergia Ergyliver Complex , 120 tablets
    -22%

    Nutergia Ergyliver Complex, 120 tablettia

    Normaalihinta €36,40 0,3 € / 1ud
    Alennushinta €36,40 Normaalihinta €46,48
    Säästät: -€10,08
    0,3 € / 1ud
  • Novadiet Despatic Black, 20 Ampoules
    -27%

    Novadiet Despatic Black, 20 ampullia

    Normaalihinta €20,50 1,03 € / 1ud
    Alennushinta €20,50 Normaalihinta €27,90
    Säästät: -€7,40
    1,03 € / 1ud
  • Neo Mico Hep, 60 capsules
    -8%

    Neo Mico Hep, 60 kapselia

    Normaalihinta €36,40 0,61 € / 1ud
    Alennushinta €36,40 Normaalihinta €39,45
    Säästät: -€3,05
    0,61 € / 1ud
  • Neo Mangaani-Koboltti, 50 kapselia
    -26%

    Neo Mangaani-Koboltti, 50 kapselia

    Normaalihinta €12,90 0,26 € / 1ud
    Alennushinta €12,90 Normaalihinta €17,45
    Säästät: -€4,55
    0,26 € / 1ud
  • Neo Milk Thistle, 45 capsules
    -31%

    Neo Cardo Mariano, 45 kapselia

    Normaalihinta €8,50
    Alennushinta €8,50 Normaalihinta €12,40
    Säästät: -€3,90
  • Neo Boldo, 45 capsules
    -26%

    Neo Boldo, 45 kapselia

    Normaalihinta €9,20 0,2 € / 1ud
    Alennushinta €9,20 Normaalihinta €12,40
    Säästät: -€3,20
    0,2 € / 1ud
  • Natura Premium Capsules Curcuma With Black Pepper , 100 units
    -24%

    Natura Premium -kurkuma-kapselit, mustapippurilla, 100 kpl

    Normaalihinta €8,40 0,08 € / 1ud
    Alennushinta €8,40 Normaalihinta €11,10
    Säästät: -€2,70
    0,08 € / 1ud
  • Natura Premium Curcuma Capsules , 100 units
    -36%

    Natura Premium -kurkumakapselit, 100 kappaletta

    Normaalihinta €8,50 0,09 € / 1ud
    Alennushinta €8,50 Normaalihinta €13,25
    Säästät: -€4,75
    0,09 € / 1ud
  • Natura Premium Camu Camu Powder Bio , 100 g
    -29%

    Natura Premium Camu Camu -jauhe, luomu, 100 g

    Normaalihinta €5,60 5,6 € / 100gr
    Alennushinta €5,60 Normaalihinta €7,89
    Säästät: -€2,29
    5,6 € / 100gr
  • Nale Hepatox Forte, 20 Ampoules
    -12%

    Nale Hepatox Forte, 20 ampullia

    Normaalihinta €26,00 1,3 € / 1ud
    Alennushinta €26,00 Normaalihinta €29,38
    Säästät: -€3,38
    1,3 € / 1ud
  • Mundo Natu Depur Plus , 60 capsules
    -28%

    Mundo Natu Depur Plus, 60 kapselia

    Normaalihinta €19,30 0,32 € / 1ud
    Alennushinta €19,30 Normaalihinta €26,73
    Säästät: -€7,43
    0,32 € / 1ud

At Farmaciasdirect we have a wide range of pills to reduce the inflammation of the fatty liver and gallbladder. Natural medicine, also known as naturopathy, is a therapeutic approach that seeks to stimulate the body's innate healing capacity and facilitate its balancing mechanisms to reach a good state of health.

Liver detox pills

There are several options that can help cleanse and protect the fatty liver, although their effectiveness may vary from product to product and from person to person:

  • Silymarin (also known as milk thistle): has antioxidant and anti-inflammatory properties that can be helpful for liver health.
  • Turmeric: Contains curcumin, a compound with antioxidant and anti-inflammatory properties that is considered useful for liver health.
  • Artichoke and dandelion: Some herbs in liver supplements are associated with the ability to stimulate the elimination of toxins and promote bile production, improving liver function.
  • These dietary supplements should be taken in conjunction with a healthy, balanced diet.

Liver cleansing tablets

For liver cleansing and detoxification, there are various pills and supplements that can help improve liver function.

Liver cleansing pills

  • Health Aid Livercare: This supplement is formulated with herbs and amino acids to help cleanse and detoxify the liver and is suitable for both men and women.
  • Integralia Milk Thistle Plus: A combination of plants that helps the health and protection of the liver, facilitating its detoxification.
  • Drenatin: Contains Horsetail, Artichoke and Orange, reinforced with L-Carnitine and Green Tea, which help eliminate toxins and contribute to weight loss.
  • Higabol Detox by Laboratorios Abad: This product boosts the natural detoxification process and is ideal for those with high transaminases or digestive difficulties.
  • Forte Pharma's Forte Detox Liver: With 11 natural ingredients, including milk thistle and black radish, this detox supports liver function and the elimination of toxins.
  • Himalaya Liv-52 Ds: A popular supplement that supports liver health and is known for its ability to protect the liver from damage.
  • Eubiotics Hepar Plus: This product is designed to improve liver function and is part of a broader range of digestive care.

Pills to reduce liver inflammation naturally

There are several home remedies that can help to reduce liver inflammation:

  • Green tea: Rich in antioxidants, it helps detoxify the liver and reduce accumulated fats.
  • Boldo tea: This tea improves bile secretion and relieves symptoms related to liver problems.
  • Beetroot juice with lemon: Beetroot is rich in antioxidants that protect the liver, while lemon helps in its detoxification.
  • Artichoke infusion: Helps improve liver function and relieves digestive symptoms.
    Pineapple juice with turmeric: Combines the antioxidant properties of pineapple with the anti-inflammatory effects of turmeric.